DTŚ S. A. dołącza do ZOPI

DTŚ S. A.  jest firmą inżynierską, której działalność obejmuje świadczenie usług w zakresie pełnienia nadzoru i zarządzania przedsięwzięciami inwestycyjnymi, projektowania, zastępstwa inwestycyjnego oraz doradztwa technicznego na rynku budownictwa infrastrukturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju Spółki.

Spółka powstała w 1993 r. w Katowicach  w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn.  Drogowa Trasa Średnicowa Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego Katowice – Gliwice, po zrealizowaniu którego z powodzeniem oferuje swoje usługi inwestorom publicznym
i prywatnym realizującym projekty infrastrukturalne na terenie całego kraju.

Śląska rzetelność to gwarancja wysokiej jakości usług.

Więcej informacji na https://www.dts-sa.pl/

UNI-GEO Sp. z o. o. w gronie członków ZOPI

UNI-GEO Sp. z o. o.  jest firmą geologiczną, która od wielu lat świadczy kompleksowe prace i badania geologiczne związane z przygotowaniem realizacji inwestycji budowlanych, drogowych, obiektów inżynieryjnych, farm wiatrowych, linii energetycznych wysokiego napięcie i innych.

Zakres świadczonych usług obejmuje studnie głębinowe, pompy ciepła, geologię inżynierską, geotechnikę, badania podłoża gruntowego, wiercenia badawcze, sondowania geologiczne, obsługę laboratoryjną inwestycji.

Przedsiębiorstwo dysponuje odpowiednim zestawem urządzeń wiertniczych dla wykonania każdego trudnego zadania, a pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia i kompetencje w zakresie realizacji dokumentacji geologicznej.

Więcej informacji na: https://uni-geo.pl/

ZOPI patronuje: Projektowanie przyszłości, 17-18 kwietnia 2024

Prelekcje, warsztaty, strefa Expo, networking, BIMevening i FuckupClub  – tak będzie wyglądać IX edycja konferencji Projektowanie Przyszłości, która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2024 r. w Krakowie. ZOPI patronuje temu wydarzeniu.

Konferencja Projektowanie Przyszłości należy do czołówki wydarzeń branżowych, jest też pierwszą konferencją poświęconą tematyce BIM, jaka odbyła się w Polsce. Jak co roku największy nacisk będzie postawiony na wymianę praktycznych doświadczeń, dzielenie się wiedzą oraz dyskusje w gronie ekspertów, specjalistów i pasjonatów nowych technologii. Wszystko to z dbałością o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia.

Konferencja odbędzie się wyłącznie w formie stacjonarnej. Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie / BIM Klaster.

Program i szczegóły konferencji znajdują się na stronie:  https://projektowanieprzyszlosci.pl/

Zapraszamy do udziału!

ZOPI patronuje: II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych, 10-11 kwietnia 2024

II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych, która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 r. w Sopocie odpowie na ważne pytania dotyczące udziału morskich i lądowych farm wiatrowych w polskiej transformacji energetycznej.

Zgodnie z rządowymi założeniami strategicznymi, w 2040 r. ponad połowa mocy zainstalowanych w Polsce ma pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych. Równie ambitny cel stawia Komisja Europejska, która liczy, że w 2030 r. udział OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej sięgnie 45 %.

By urzeczywistnić te zamierzenia, konieczna jest platforma wymiany doświadczeń między projektantami, producentami, wykonawcami i inwestorami. Taką rolę pełni właśnie Konferencja „Budowa Farm Wiatrowych”. W tym roku przedmiotem obrad i dyskusji będą zagadnienia związane zarówno z budową morskich, jak i lądowych farm wiatrowych. Uważamy bowiem, że osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej wymaga możliwie kompleksowego spojrzenia na potrzeby energetyki wiatrowej. Uwzględniając jednak specyfikę obu typów instalacji uznaliśmy, że po części wspólnej Konferencji, obrady dotyczące offshore oraz farm lądowych, będą toczyć się osobno.

W trakcie Konferencji uznani eksperci w szczegółowy sposób poruszą m.in. wątki projektowe, techniczne oraz finansowe. Nie uciekniemy także przed dyskusją dotyczącą, budzących emocje środowiska, zagadnień legislacyjnych. Uczestnicy będą mieli wiele możliwości do nawiązywania i zacieśniania branżowych kontaktów. Wszystko po to, by w pełni wykorzystać szansę, jaką dla polskich firm i inżynierów niesie proces transformacji energetycznej naszego kraju.

Wraz z Organizatorem – Wydawnictwem Inżynieria Sp. z o.o. – serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

Agenda oraz szczegóły dostępne na stronie:

https://konferencje.inzynieria.com/bfw2024

RODEN Road Design Polska Sp. z o. o. członkiem ZOPI

Grono członków ZOPI powiększa się o kolejną firmę – RODEN Road Design Polska Sp. z o. o.

Roden jest biurem projektowym oferującym usługi w zakresie projektowania inwestycji komunikacyjnych, przede wszystkim obiektów liniowych (dróg krajowych i dróg innych klas).

Firma wykonuje pełen zakres prac projektowych (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, raporty oddziaływania na środowisko, koncepcje programowe, drogowe projekty budowlane i wykonawcze). Aktualnie opracowuje kilka kluczowych dokumentacji projektowych na rozbudowy dróg krajowych i wojewódzkich.

Więcej o firmie: https://roden.com.pl/

 

Publikacja dot. całkowitych kosztów wynagrodzeń ekspertów ponoszonych przez firmy nadzorowe

Niezwykle ważna publikacja dla firm świadczących usługi nadzoru, ale także dla ich klientów.

Wraz z SEKOCENBUD zrealizowaliśmy projekt pozwalający na zebranie danych dot. całkowitych kosztów wynagrodzeń ekspertów ponoszonych przez firmy nadzorowe w Polsce.

Dziś prezentujemy efekty.

W ramach publikacji „Wartość kosztorysowa inwestycji” przedstawione zostały stawki wynagrodzeń ekspertów zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub innych form zatrudnienia stosowane w firmach inżynieryjnych (nadzory). Zaprezentowane w Podgrupie 7.9 stawki wynagrodzeń stanowią całkowity koszt pracodawcy/zleceniodawcy w przeliczeniu na 1 dzień pracy.

Dziękujemy wszystkim firmom, które wzięły udział w ogólnopolskiej ankiecie, co pozwoliło na przygotowanie rzetelnego opracowania.

Opracowanie książkowe jest już dostępne w sprzedaży. Zachęcamy do lektury!
➡︎ https://lnkd.in/dXkJdjRP

Grupa MP Mosty dołącza do ZOPI

ZOPI powiększa się o kolejną firmę, do Związku dołącza Grupa MP Mosty sp. z o. o.

Grupa MP Mosty to biuro projektowe dostarczające kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury: drogowej, mostowej, konstrukcji inżynierskich, kolejowej, infrastruktury technicznej i sieci uzbrojenia terenu, geodezyjnej, hydrotechnicznej i ochrony środowiska. Firma świadczy także usługi konsultingowe i doradcze.

Firma chętnie podejmuje szczególnie trudne technicznie i skomplikowane problemy inżynierskie stawiając wyzwania, które realizuje wykwalifikowana kadra inżynierów, projektantów oraz specjalistów konstrukcyjnych.

Wiodącą dziedziną działalności jest projektowanie w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Z roku na rok firma poszerza zasięg swojej działalności. Doskonale zna specyfikę funkcjonowania na rodzimym rynku oraz rozumie potrzeby inwestorów i zleceniodawców. Od momentu powstania w 2005 r. zrealizowała ponad 500 umów.

Więcej o firmie: http://grupampmosty.pl/

Kongres Projektantów i Inżynierów, 17 kwietnia 2024

17 kwietnia br., w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się II edycja Kongresu Projektantów i Inżynierów.

To prestiżowe branżowe wydarzenie, jest odpowiedzią na palące wyzwania, które stoją przed polskim rynkiem inwestycji infrastrukturalnych.

Podczas tegorocznych dyskusji poruszone zostaną tematy związane z kontynuacją usług w istniejących i nowych inwestycjach, cyfryzacją procesu, badaniami geologicznymi oraz energetyką jądrową.

Do debat zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji państwowych, a swój udział potwierdzili już m.in. Hubert Nowak, Prezes UZP; Maciej Lasek, Pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie, uczestnictwo jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować: https://kongresprojektantowiinzynierow.pl/

Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie wydarzenia.

Organizatorem Kongresu jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal „Rynek Infrastruktury”, a partnerem merytorycznym Związek Ogólnopolski Projektantów
i Inżynierów.

SGS Polska Sp. z o.o. członkiem ZOPI

Do grona członków ZOPI dołączyła kolejna firma – SGS Polska, światowy lider w dziedzinie inspekcji, weryfikacji badań i certyfikacji.

Firma oferuje szeroki zakres usług obejmujący różne sektory, w tym przemysł, rolnictwo, usługi, handel, transport. Rozwiązania oferowane przez SGS Polska pomagają klientom w zapewnieniu jakości, bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i zasadami zrównoważonego rozwoju wobec ich produktów, procesów oraz usług.

Kompleksowa oferta, dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów, skierowana jest zarówno do podmiotów z sektora publicznego, jak i prywatnego, działających w obszarze infrastruktury, gazu, energetyki konwencjonalnej oraz OZE.

Firma SGS uznawana jest za wzorzec w zakresie jakości i rzetelności, a jej wartością dla społeczeństwa jest umożliwianie lepszego, bezpieczniejszego i bardziej połączonego świata.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie firmy: https://www.sgs.com/pl-pl

Konferencja „Nowa ja w budownictwie”, 8 marca 2024

8 marca br. Anna Oleksiewicz, Prezes Zarządu ZOPI, wzięła udział w konferencji „Nowa Ja – Zbuduj swoją przyszłość w budownictwie”.

Podczas wydarzenia przedstawione zostały kluczowe założenia Okrągłego Stołu Kobiet w Budownictwie, którego inicjatorami są Anna Oleksiewicz i Wiktor Piwkowski.

Celem ww. inicjatywy jest wzajemne wsparcie, koalicja organizacji oraz polaryzacja działań wokół ustalonych celów wspierających kobiety w branży.

Zaprezentowany został program „Kobiety w budownictwie – wyrównywanie szans”, a także  platforma ruchów i inicjatyw kobiet w budownictwie.

Konferencja  odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.